Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... CUM POT INITIA UN PROCES LA CEDO
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

CUM POT INITIA UN PROCES LA CEDO

CUM POT INITIA UN PROCES LA CEDO PENTRU RECUPRAREA UNUI PREJUDICIU SI DE ASEMENEA PT ARESTARE ILEGALA , FALS IN DECLARATII SI UZ DE FALS AL PROCURORULUI IN FATA INSTANTEI , ABUZ IN FUNCTIE CONTRA INTERESELOR PERSOANEI , TRATAMENTE INUMANE , MANDAT DE ARESTARE DE 31 DE ZILE , ETC ,!!???
Trebuie sa epuizati mai intai toata caile de atac interne si abia apoi puteti ajunge la Curtea Europeana. Mai departe, dupa ramanerea definitiva a hotararii inaintati o cerere catre CEDO in termen de 6 luni.
Va informez de pe acum ca un avocat care sa va reprezinte acolo este scump.
Pe viitor, v-as ruga sa nu mai scrieti cu majuscule.
Ar fi indicat sa consultati un avocat care sa va redacteze si plangerea la CEDO.
Cu mandatul de 31 de zile ati avea dreptate.
Cu tortura sau relele tratamente trebuie vazut ce probe aveti.
In rest nu cred ca aveti sanse cu celelalte aspecte.

avocat Claudiu Lascoschi