Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... impozit pe venit din tranzactii imobiliare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

impozit pe venit din tranzactii imobiliare

Doresc sa stiu cand,unde si cat plateste vanzatorul unui imobil (proprietar de peste 5 ani al acestuia-persoana fizica) impozit pe venit rezultat din vanzarea acestuia.
2%, ii opreste notarul la vanzare