Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cum aflu denumirea unitatii la care am lucrat inainte ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cum aflu denumirea unitatii la care am lucrat inainte de 1990 si daca aceasta mai exista?

Unchiul meu a lucrat prin anii 1978-1980 la Unitatea de Mecanizare, Transport, Coonstructii Forestiere, cu sediul in soseaua Pipera, nr. 47 ( nu este foarte sigur de numar). Acum incearca sa obtina adeverinta legata de aceasta vechime, necesara la pensionare si nu reuseste sa afle nimic despre aceasta unitatea, daca mai exista sau s-a desfiintat, sau daca a fost preluata de administrator sau lichidator judiciar. I se solicita sa mentioneze numele societatii de duppăa anul 1990.1991, dar nu il cunoaste si nici nu a fgasit nimic legat de acest aspect. Ce trebuie sa faca şi cuio sa ceara relatii ca sa dea de urma acestei unitati?
Va multumesc.
Din experienta noastra va comunicam ca detalii in astfel de cazuri am aflat de la primaria unde a fost sediul societatii, registrul comertului sau actualul minister al economiei (in portofoliul caruia s-au aflat la un moment dat astfel de societati).
GUVERNATOR MG, Consilier juridic