Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... ratele la banci
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

ratele la banci

am ramas foarte in urma cu rata la banca am semnat cu [EDITAT] un angajament dar am putut platii doar o luna si iar am ramas cu 2 luni restanta deoarece m-am mutat cu chirie si a trebuit sa dau chiria in avans se poate ca dumnealor sa-mi faca oprire pe salariu va multumesc anticipat
ContSters20980, utilizator
doar in cazul unei executari silite, executorul judecatoresc va poate pune poprire pe 1/3 din salariu
sa inteleg ca asta presupune o hotarare judecatoreasca ?eu cum as putea stii?