Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general contabilitate sediu
Discuție deschisă în Contabilitate în general

contabilitate sediu

buna ziua. am sediul la locuinta proprietate unde tin evidenta contabila primara si punct de lucru la 25 km .intrebare: ce documente privind contabilitate primara trebuie sa am la punctul de lucru> ma refer la ; facturi+ nir ,raport de gestiune .registrul de casa?? eu le tin la sediul social este bine??????:stunned:
ce fel de activitate desfasurati la punctul de lucru?
Ar trebui sa faceti:

Registru de casa
Niru-urile la facturile cu marfa primita
Fisa de magazie
Tot ce tine de psi si protectia muncii
Pontaje

Il completez pe @lucian. La punctul de lucru trebuie sa mai detineti:

Registrul unic de control,care este separat de cel de la sediul societatii;
Registrul pentru casa de marcat;
Raport de gestiune.

Sa aveti toate autorizatiile si aveti obligatia de a afisa la loc vizibil urmatoarele acte:
Certificatul de inmatriculare(copie);
Program de functionare;
Numarul de telefon de la Oficiul pentru protectia consumatorului;
Plan de evacuare in caz de incendiu;
Un afis prin care aduceti la cunostinta clientilor ca bonul fiscal trebuie solicitat de acestia si pastrat pana la iesirea din unitate.
comert cu amanuntul(magazin general -alimentar) trebuie fise de magazie ?? am casa de marcat