Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... partaj expertiza
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

partaj expertiza

In procesul de partaj, partea adversa a prezentat un raport de ex[ertiza grafoscopica extrajudiciara.Expertul a facut expertiza unui document xeroxat, neavand originalul.Sunt valabile asemenea expertize si ce norme reglementeaza acest fapt?Multumesc pentru ajutor!
instanta va inlatura o asemenea proba. intrucat trebuia facuta expertiza dupa inscrisuri originale. insa partea adversa are posibilitatea sa solicite in cadrul procesului efectuarea unei asemenea expertize.
Imi puteti spune va rog ce legislatie prevede acest lucru?