avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1015 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Expertiza grafoscopica
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Expertiza grafoscopica

Expertiza grafoscopica poate arata daca martorul trecut in contract v-c a fost trecut si a semnat mai tarziu? A fost adaugat ulterior , contractul de v-c s-a incheiat fara martori si intr-un singur exemplar.
Deasemenea o expertiza grafoscopica poate arata cu certitudine ca, contractul s-a ncheiat intr-un singr exemplar?
Cel mai recent răspuns: 18elena , utilizator 15:02, 30 Septembrie 2011
teoretic , da....daca este facut la notar este insa mult mai greu...
actul nu este incheiat la notar, este incheiat intre parti acasa.
in acest caz se poate sa fie mai simplu. apelati l aun avocat. poate va redacteaza si o plangere penala....
Multumesc
Nu este nevoie de expertiza grafoscopica, la prima strigare cred ca vorbim de un contract anulabil. Insa este posibil ca in urma efectuarii acestei expertize sa se desprinda anumite concluzii.

Alte discuții în legătură

Inscris sub semnatura privata romex romex Stimati domni, Doresc sa supun inca o data o speta la care nu am primit lamuririle necesare . -Intr-un proces in care se cere o hotarare care sa tina loc de ... (vezi toată discuția)
Fals in acte si marturie micinoasa Amalia Dinu Amalia Dinu va rog sa-mi raspundeti daca am sanse de reusita in a acuza partea adversa pentru fals si marturie mincionasa, avand in vederea ca in decizia pe care am ... (vezi toată discuția)
Martor contract de imprumut romex romex Va rog sa-mi spuneti daca pe un act de imprumut -ante contract de vanzare cumparare , ca martor este trecuta o persoana decedata , iar partea care a semnat ... (vezi toată discuția)