Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit situatii financiare 2010
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

situatii financiare 2010

Am o nedumerire:
O societate (SRL) care a incetat activitatea din propie initiativa la30.06.2010 si afost radiata de la registrul comertului, mai depune bilant la 31.12.2010?
Multumesc
Nu. Acea persoana juridica nu mai exista ca subiect de drept.
situatiile financiare la 31.12.2010 se mai depun la ONRC?
la noi inca nu au programul (la finate publice)
stie cineva ceva?
Bilanturile se depun doar la administratiile financiare (Legea 31/1990 art. 185 alin. 1).

Exceptii:
1. Firmele cu cifra de afaceri mai mare de 10 milioane lei, trebuie sa publice în Monitorul Oficial al României, Partea a IV-a, un anunţ prin care se confirmă depunerea bilantului (Legea 31/90 art. 185 alin. 4).
2. S.A.-urile trebuie sa le depuna si la Registrul Comertului (Legea 31/1990 art. 201)

Programul de bilant il descarcati de aici:
[ link extern ]
Ana Muntianu, Consultant fiscal