Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Asigurarea sociala de sanatate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Asigurarea sociala de sanatate

sant intro situatie delicata,sant insarcinata nu am un loc de munca si nu am asigurare medicala,nu am bani pentru o asigurare medicala.
cum as putea sa procedez ?
o alta intrebare asigurare medicala se face cu alte firme sau doar cu statul
mergeti la Casa de asigurari de sanatate si platiti o suma rezonabila pentru a va asigura , la stat nu la o alta firma.
Daca aveti sot si acesta este asigurat (este angajat cu CIM) puteti fi coasigurata sotului si nu mai platiti asigurarea de sanatate.