Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... fonduri europene nerambursabile
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

fonduri europene nerambursabile

buna!as dori sa stiu daca as putea obtine fonduri europene nerambursabile pentru un salon de coafura intr-o zona rurala?ce demersuri ar trebui sa fac,cui sa ma adresez?iar pentru salon ce acte necesare ar trebui?
va multumesc!!!

Da, in principiu poti obtine.
Daca salonul va functiona in mediul rural atunci este eligibil prin Fondul European de Dezvoltare Rurala si pentru asta gasesti informatii pe [ link extern ] .

Masura 312:
[ link extern ] /
Iuliana Cermak, Avocat
Care este procentul sau valoarea fondurilor nerambursabile pentru deschiderea unui salon in mediul rural ?
Sunt cheltuieli eligibile achizitionarea unei locatii + dotarea salonului ?
procentul este 70% si 30% contributie proprie. achizitia locatiei nu este eligibila, doar dotarea, eventual constructia!