Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA deductibilitate TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

deductibilitate TVA

Buna ziua

Ma intereseaza daca in 2011 firmele pot deduce TVA la achizitionarea masinilor noi (leasing sau cash).
Am inteles ca in 2010 nu s-a putut
Mulltumesc
Iti propun un link cu o circulara de la anaf@
[ link extern ] /
din ce vad eu se precizeaza ca "Aceasta masura se va aplica în perioada 1 mai 2009 – 31 decembrie 2010 "
ce se intampla de la 1 ianuarie 2011 ?
S-au prelungit toate masurile de limitare a deductibilitatii pana la 31.12.2011.