Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale INFIINTARE SRL - DECLARATII
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

INFIINTARE SRL - DECLARATII

Pentru infiintarea unui srl avand sediu social fara activitate si punct de lucru la care se desfasoara activitatea principala si alte 10 secundare (le-am trecut pe toate in actul constitutiv), cum fac cu declaratia model 2?

Eu inteleg asa: la punctul 4.3.1. SEDIU SOCIAL/PROFESIONAL, trec "Fara activitate" si la punctul 4.3.2. SEDII SECUNDARE trec codurile CAEN in ordinea ponderii lor in activitate (inclusiv caen principal).

Va rog sa ma ajutati!
Multumesc anticipat! :stunned:
Completati doua declaratii:
- pe declaratia model 1 se va declara fara activitate la sediu
- pe declaratia model 2, sus pe verso punctul 4.3.2 completati cele 10 activitati pe care le veti desfasura la punctul de lucru. Nu are relevanta ponderea.
va multumesc frumos pentru raspuns!