Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Modificarea actului constitutiv
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Modificarea actului constitutiv

Buna ziua,

Am tot cautat si documentat zilele acestea,insa nu am gasit rezolvari concrete sau unele care sa ma ajute sa mi fac o idee .

Am deschis un SRL in OCTOMBRIE 2020,avand codul de activitate 4250 (activitati de curierat,etc).Firma de cand a fost deschisa si pana acum nu a activat,nu a avut facturi,este pe 0 din toate punctele de vedere.

De 2 saptamani m-am gandit la o idee si am nevoie sa stiu urmatoarele lucruri:

-In actul constitutiv se modifica cele 5 coduri "principale",iar restul actului constitutiv ramane la fel si se depune mai departe ?
-Daca nu am desfasurat nici o activitate la nici un sediu(pentru ca magazinul este online),atunci cand completez Modelul 3...ce ar trebui sa bifdez..

Multumesc :)
george-neagu, moderator
Buna ziua,

In situatia in care doriti modificarea codurilor caen, aici regasiti documentele care va sunt necesare: [ link extern ]

Daca nu desfasurati activitate la sediu se bifeaza casuta 4.3.4. din modelul 3 Activităţi desfăşurate în afara sediului social/profesional şi a sediilor secundare (punctelor de lucru) iar la pct. 4.3.1. completati in casuta "activitate desfasurata la terti".