Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit D 101va rog ajutor la completare
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

D 101va rog ajutor la completare

Buna ziua!
Firma a fost obligata la plata impozitului minim. Pentru perioada 01/01-30/09 am trecut in declaratie la lit. C. date privind definitivarea impozitului pe profit anual, rd. 2 Impozit minim suma de 1650 lei (550 lei/trim. impozit minim x 3 trim).
Pentru perioada 01/10-31/12 firma nu a avut activitate, deci impozitul pe profit este zero.
Am trecut in decl.101 perioada 01/10-31/12 la lit. C. date privind definitivarea impozitului pe profit anual , rd. 2 Impozit minim suma zero, dar nu se salveaza cifra zero.
Va rog, cine ma poate ajuta pentru a putea completa si depune declaratia 101!!
Din 01.10.2010 nu mai exista impozit minim, deci la decl 101 aferenta per oct-dec 2010 nu mai completati nimic la rubrica de impozit minim.
Deci cum dau declaratia? Nu scriu nimic? Mentionez ca firma nu are activitate.