Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Masina cumparate persoana fizica, masina pusa sub ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Masina cumparate persoana fizica, masina pusa sub executare

Zilele acestea am cumparat un Logan, am facut actele tot (contract vanzare cumparare - cf), urmeaza sa o inmatriculez iar un pr mi-a spus ca masina aceea ar fi girata la o banca. Ce pot face? Mentionez ca masina este inscrisa pe persoana fizica . . .
cine este acel pr care v-a spus ca masina e girata? ce inseamna pr?
Prietenul este o cunostiinta comuna care a aspus ca masina ar fi fost cumarata cu credit bancar. . . iar la acel credit s-a girat cu masina. Masina urmeaza sa o inscriu pe numele meu, pot avea vro problema ulterioara (ex de a imi ridica masina executorii)?