Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Daca nu am apometre trebuie sa platesc eu tot?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Daca nu am apometre trebuie sa platesc eu tot?

Stau la blok si nu am apometre la apa calda si nici la apa rece ,toti din bloc au numai eu nu am si pa fiecare luna mi se adauga 15 m cubi apa rece si 9 de apa calda .Este normal asa ceva?Nu trebuie sa platesc eu jumate si asociatia jumate?:sorry:
Diferenta intre consumul facurat si totalul consumurilor individuale ,se repartizeaza consumatorului necontorizat
va cumparati si dumneavoatra apometre, faceti cerere la asociatie si anuntati ca veti monta apometre in ap, si o sa vedeti ca nu o sa mai platiti asa de mult.
Da, cel mai bine e sa va montati apometre.
15 m.c de apa rece si 9 m.c. de apa calda, la preturile din zona noastra costa aproximativ 150 lei. Dupa cum spuneti dv platiti aceasta cantitate intr-o luna.
Pentru a instala 2 apometre (unul pentru apa calda si unul pentru apa rece) va costa maxim 140 lei.
Asa ca montati-va imediat apometre ca este in avantajul dv.