Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensionare anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensionare anticipata

la ce varsta se poate pensiona un barbat cu stagiul de cotizarede pesta 30 ani?
Daca este nascut dupa 01/01/1950.Limita de varsta la 65 de ani.Anticipat la 60 de ani,daca indeplineste conditia de stagiu de 43 de ani,fara stagiu asimilat.Anticipat partial la 60 de ani,conditia de stagiu fiind de 35 de ani,fara stagiu asimilat.