Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... noua lege a pensionarii
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

noua lege a pensionarii

sunt nascut in 23.05.1967; in ce conditii ma pot pensiona...
Limita de varsta la 65 de ani,cu un stagiu minim de cotizare de 15 ani.Anticipat la 60 de ani cu un stagiu total de cotizare de 43 de ani,fara stagiu asimilat.Anticipat partial la 60 de ani cu un stagiu de cotizare de 35 de ani,fara stagiu asimilat.