avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 976 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... calculare varsta pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

calculare varsta pensionare

BUNA ZIUA.MA NUMESC NICULAE GHEORGHE SI AM O INTREBARE .SUNT NASCUT PE DATA DE 5-05-1950 SI AM LUCRAT 17 ANI SI 6 LUNI DIN CARE 12 ANI IN GRUPA a-II-a.INTREBAREA MEA ESTE : LA CE VARSTA POT IESII LA PENSIE
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 12:35, 15 Februarie 2011
Limita de varsta la 65 de ani.Anticipat si anticipat partial nu se poate deoarece nu indepliniti conditia de stagiu:43 de ani pentru anticipat si 35 de ani pentru anticipat partial,ambele fara stagiu asimilat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie pentru limita de varsta alina cristi alina cristi Buna ziua!am si eu o mare rugaminte la d-vs!!sun nascut in data de 05.06.1959,sex M,si am lucrat 18 ani in grupa I de munca,mai am 7 lucrati in conditii ... (vezi toată discuția)
Data iesirii la pensie conform legii nr. 263/2010 POPA FLORENTINA POPA FLORENTINA #-oBUNA ZIUA AM SI EU O MARE NELAMURIRE IN LEGATURA CU VARSTA DE PENSIONARE AM UN MUNCITOR CARE ESTE NASCUT LA DATA DE 25.05.1953 SI ARE O VECHIME IN MUNCA ... (vezi toată discuția)
Iesire la pensie ciprinel ciprinel Buna ziua.Sant nascut la data de 01 martie 1951,lucrez din anul 1969 pana in prezent 2011.Mentionez ca din 1970 pana in 1982 am lucrat in grupa 2 de ... (vezi toată discuția)