Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... calculare varsta pensionare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

calculare varsta pensionare

BUNA ZIUA.MA NUMESC NICULAE GHEORGHE SI AM O INTREBARE .SUNT NASCUT PE DATA DE 5-05-1950 SI AM LUCRAT 17 ANI SI 6 LUNI DIN CARE 12 ANI IN GRUPA a-II-a.INTREBAREA MEA ESTE : LA CE VARSTA POT IESII LA PENSIE
Limita de varsta la 65 de ani.Anticipat si anticipat partial nu se poate deoarece nu indepliniti conditia de stagiu:43 de ani pentru anticipat si 35 de ani pentru anticipat partial,ambele fara stagiu asimilat.