Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Punctajul suplimentar pentru activitatea lucrata in ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Punctajul suplimentar pentru activitatea lucrata in grupe de munca

Mama mea este pensionata la limita de varsta in anul 1990 si are 17 ani de munca in gr1 si 7 ani in grupa 2 de munca.Multor pensionari le-au fost recalculate pensiile si li s-au acordat suplimente pentru grupele de munca iar mamei mele NU. Intrebarea mea este de ce unii beneficiaza de aceste drepturi mai devreme ,iar altii mai tarziu. Care sunt criteriile de "discriminare" ?
Nu sunteti un caz unic,sunt multe astfel de cazuri.Au fost anumuite scapari(greseli)dar se va intra in normal.Faceti o cerere la casa locala si se rezolva.