Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... plati compensatorii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

plati compensatorii

Dupa cate stiu platile compensatorii sunt scutite de plata impozitului.Este legal ca odata ce a incetat contractul de munca ,au incetat raporturile juridice(fisa de lichidare etc... tot) intre angajator si angajat , este legal ca la plata salariilor compensatorii(doua0 sa se mai opreasca toate ...impozit..cas..sanatate...?
Da, este corect, in cazul salariilor compensatorii se retin toate contributiile sociale , mai putin somaj(angajat si angajator) si fondul creante salariale(angajator).
ursuletroz, utilizator
Platile compensatorii nu sunt scutite de plata contributiilor datorate bugetului de stat.