Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Noile Coduri Caen 2011
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Noile Coduri Caen 2011

De unde pot lua lista cu noile coduri caen din 2011 ?
Ce coduri principale trebuie sa folosesc la infiintarea unei firma care are domeniu principal de activitate : ziar de anunturi, webdesign si hosting, publicitate online si offline ?
Multumesc
Cautati la aceasta adresa: [ link extern ]
De fapt, noul cod caen a intrat in vigoare la data de 1 ianuarie 2008.
D-nul Sad, exista un site oficial in care sa se descrie ce se poate face pentru fiecare cod caen? Rubidian-ul are doar versiune in engleza; la schimbarea codului CAEN stiu ca cei de la registrul comertului aveau un document cu traducerea in romana, exista acel document pe site-ul vreunei institutii publice din Romania?

Edit:
Eu ce am gasit am gasit la moldoveni
[ link extern ]
Multumesc
Popu, utilizator
Din pacate nu cunosc existenta vreunui site care sa aiba descrierea codurilor. Singurul instrument de lucru in acest sens ramane CAEN Revizuit 2 - Clasificarea activitatilor din economia nationala. Note explicative. Editia a 2-a , Monitorul Oficial, pret 34 ron. Cautati aceasta carte pe site-urile cu carti juridice.