Forum Discuţii juridice Executare silită contestare la executare contributii Casa de asigurari ...
Discuție deschisă în Executare silită

contestare la executare contributii Casa de asigurari de sanatate

Ce argumente legale avem sa scapam de executarea silita pentru contributiile la sanatate ale PFA-urilor care au si contracte de munca in paralel cu activitatea independenta?
Nu aveti, PFA are obligatia de a plati sanatatea aferenta incasarilor (doar partea angajatului).
poate fi invocata motivatia ca daca in baza contractului de munca se platesc asigurari de sanatate nimeni nu poate fi obligat inca o data la plata lor.
Sunteti simpatic domnule avocat athe. propun sa folositi acelasi argument si pentru neplata impozitului. De ce sa platesti impozitul ca PFA ca doar il platesti o data in baza contractului de munca. =D>
Puteti incerca prescriptia obligatiei de a semna acel contract cadru daca nu l-ati semnat si nerespectarea de catre cass a obligatiei de imformare conform art. 222 din L 95/2006.