Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... interpretare art. 85 din Codul Muncii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

interpretare art. 85 din Codul Muncii

Art. 85 din codul muncii poate fi interpretat ca temi legal pentru schimbarea naturii contractului individual de munca din perioada determinata in perioada nedeterminata, in cazul existentei unui post vacant? Altfel spus, un angajat pe perioada determinata poate fi trecut pe perioada nedeterminata , fara sustinerea uni examen/concurs daca la data expirarii termenului pentru care a fost incheiat contractul, exista un post vacant de natura celui ocupat de angajat?
Nu stiu ce s-ar mai putea discuta referitor la acest articol, mai mult decat scrie in cuprinsul lui. Si nici interpretarea lui nu se face in afara celor anterioare.