Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... garaje concesionate
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

garaje concesionate

Buna ziua,
In spatele blocului exista o suprafata de 60 lungime (L) si 25 latime (l), s-au construit in concesiune 9 garaje., in spatele garajelor a ramas teren liber 4-5 l / 60 L si in fata garajelor, pana in bloc, in jur de 10 l / 60 L (toate dimensiunile sunt aproximative).
Vecinii care au garaje sustin ca au concesionat terenul pe care au construit plus cinci metri in fata acestora.
Noi cei care nu avem garaj si evident nu platim acelasi impozit ca si ei, in teoria lor, nu avem acces la aceasta curte.
Exista o lege care sa vina in ajutorul nostru? O lege legata de spatiu colectiv.
Nu cred ca acolo este "spatiu colectiv". Cred ca este un teren concesionat de primarie, prin ADP. Va puteti interesa la ADP care este marimea acestui teren si cine are dreptul sa-l foloseasca.