Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA TVA 5% pt constructii
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

TVA 5% pt constructii

Care sunt documentele necesare si la ce Institutii trebuiesc depuse in vederea construirii unui imobil de catre o persoana fizica pt a beneficia de cota redusa de TVA de 5%?
Va multumesc
Numai daca cumpara o locuinta, tva-ul acesteia poate fi de 5%.
Daca o pers fizica construieste o locuinta, tot ceea ce achizitioneaza in vederea construirii (materiale, servicii) vor fi numai cu tva 24%.