Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajare avocat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajare avocat

buna
as dori sa stiu daca am putea angaja la firma un avocat cu carte de munca,dar acesta sa nu isi suspende profesia
stim ca exista varianta contractului de colaborare dar conducerea firmei doreste ca persoana sa fie angajata si nu colaborator
La firma se angajeaza consilier juridic. Legea privind statutul avocatului interzice expres orice forma de angajare intr-o societate comerciala.