Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... accident auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

accident auto

in urma cu 2 luni sotul meu a avut un accident auto.in urma constatarilor de la fata locului , sotul meu, a iesit vinovat deoarece nu a acordat prioritate intr-o intersectie nesemnalizata, persoana din masina cealalta i-a cerut sotului meu sa-i dea 2000 de euro sa nu-l dea in judecata,noi nu i-am dat.acum nu stim ce se va intampla mai departe.precizez ca persoana din cealalta masina nu are zile de spitalizare.
multumesc pentru sfaturi!: Deci la reevaluarea IML nu va putea primi mai mult de 7 zile? si daca va primi noi ce putem sa facem? putem contesta decizia medicului legist?