Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... trebuia sau nu modificat vectorul fiscal la momentul ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

trebuia sau nu modificat vectorul fiscal la momentul suspendarii activotatii unei societati?

In noiembrie 2009 am suspendat activitatea firmei (micro pe vremea aceea, cu un singur angajat care a demisionat la momentul suspendarii). Ar fi trebuit depusa atunci la administratie declaratia 010 pt modificarea vectorului fiscal privind impozitul pe salarii si contributiile sociale? Noi am continuat sa depunem declaratii 100+102 pana la decembrie 2010, iar acum pt ian2011 cand ar fi tb sa depunem noua decl 112, am constatat ca nu se poate depune cu valori zero, intrucat tb specificat cel putin un angajat. Sunand la Min Fin (asistenta contribuabili) mi s-a spus ca tb modificat vectorul fiscal (adica decl 010). Intrebarea ar fi: pentru depunerea ACUM (jn febr 2011) a decl 010 se poate da vreo sanctiune?
Nu va poate sanctiona cu nimic pentru 010. Sanctiune puteti primi pt ca nu ati depus declaratia 100 si 102.
Pai declaratii 100 si 102 an depus lunar tot anul 2010. Acum cand sa facem declaratia 112 pt ian2011 am constatat ca nu se poate depune pe zero... si sunand la Asistenta Contribuabili mi s-a spus ca singura varianta e modificarea vectorului fiscal.