avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 570 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... de ce agentii de paza nu sunt considerati calificati???
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

de ce agentii de paza nu sunt considerati calificati???

in 2003 am facut cursurile de ag paza fiind cursuri de calificare profesionala insa nu se considera ca o meserie calificata fiind platit tot ca necalificat am fost obligati pri og de guvern as vrea sa stiu de ce in urma acestor cursuri nu sa considerat functia de ag paza nu ecalificata
Cel mai recent răspuns: ContSters42179 , utilizator 22:03, 17 Februarie 2011
agentul de paza este o calificare
aveti dreptul la salariul pentru un muncitor calificat
solicitati_l

Puteti sa-mi spuneti care este ordonanta de guvern la care va referiti?
Potrivit Codului ocupatiilor din Romania functia de agent de interventie paza si ordine este incadrat in grupa de baza 5 ceea ce inseamna ca nu poti fi muncitor necalificat. Acesta din urma se regaseste in grupa 9 al COR-ului.
Sigur?
921103 muncitor necalificat în agricultură
932006 muncitor necalificat în industria confecţiilor
932012 muncitor necalificat în metalurgie


GRUPA MAJORÃ 5 Lucrători operativi în servicii, comerţ şi asimilaţi
[ link extern ]
Ultima modificare: Joi, 17 Februarie 2011
ContSters42179, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Exista functia de ,,muncitor calificat,,? caci in baza acestei ... dancoman dancoman Exista functia de ,,muncitor calificat,,? Caci in baza acestei functii angajatii sunt efectiv obligati sa faca ,,de toate,,. In sensul ca nu se tine cont ca ... (vezi toată discuția)
Cor RACF RACF VA ROG UN COD COR PENTRU MUNCITOR NECALIFICAT (vezi toată discuția)
Productie cu personal necalificat Wandy Wandy Buna ziua, vreau sa angajez o croitoreasa care nu are calificare, acum este la liceu. Am vazut ca exista cor pentru acest lucru 932905 - Muncitor necalificat ... (vezi toată discuția)