avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 561 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... TIP CERERE FINANTE
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

TIP CERERE FINANTE

IN LUNA LUI IANUARIE MERGAND LA GHISEUL TAXA DE POLUARE,PT A CERE O INFORMATIE IN CEEA CE PRIVESTE DEPUNEREA ACTELOR,PT A MI SE INREGISTRA MASINA ADUSA IN LUNA LUI OCTOMBRIE 2010 LA TAXA AUTO DIN 2010.AM PRIMIT O INFORMATIE GRESITA DIN PARTEA FUNCTIONARULUI DE LA GHISEUL TAXEI DE POLUARE, SI ANUME CA NU VOI PUTEA INREGISTRA MASINA FARA CARTEA DE LA RAR....MENTIONEZ CA MASINA AM ADUS-O DIN ITALIA IN LUNA OCTOMBRIE A ANULUI 2010 IN STARE AVARIATA....NEAVAND POSIBILITATEA SA REPAR MASINA PANA LA DATA DE 31 IANUARIE ULTIMUL TERMEN AL PROIECTULUI DE LEGE IN CEEA CE PRIVESTE INREGISTRAREA MASINILOR ADUSE INAINTE DE 31 DECEMBRIE 2010 LA VECHEA TAXA.NU AM DEPUS ACTELE MASINII DIN CAUZA INFORMATIE DATE DE FUNCTIONARUL DE LA GHISEUL TAXA DE POLUARE.....PE DATA DE 11 FEBRUARIE AM AFLAT DE LA UN PRIETEN CA ERA POSIBIL SA DEPUN ACTELE SI FARA A AVEA RAR-UL FACUT...AM LUAT LEGATURA CU DIRECTOAREA BIROULUI IMPOZITE SI TAXE PREZENTANDUI SITUATIA MEA,ACEASTA MA INFORMAT CA IN MOMENTUL ACESTA EU POT FACE O CERERE LA REGISTRATURA IN CEEA CE PRIVESTE CAZUL MEU...MENTIONEZ CA FUNCTIONARUL A NEGAT ABSOLUT TOT............CE ANUME AS PUTEA FACE IN CAZUL ASTA?....IAR DACA VA TREBUI SA FAC VREO CERERE CUM AR TREBUI SA FIE ACEASTA?

Alte discuții în legătură

Taxa poluare veche csongrasz csongrasz Buna ziua! Am cumparat o masina pe data de 25 ianuarie 2011. Am depus actele la finante pe data de 27 ianuarie sa-mi calculeze taxa de poluare veche. Au luat ... (vezi toată discuția)
Taxa auto mona_lisa mona_lisa Acum cateva luni mi am cumparat o masina, un Audi A3 an de fabricatie 2003, masina care a fost adusa in tara de persoana Ionescu si inmatriculata in Romania in ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa auto ozzye ozzye Buna ziua. Am inregistrat o masina adusa din SUA in iulie 2010 si am platit 29000 RON. Eu sint domiciliat in Australia dar masina este inca inmatriculata pe ... (vezi toată discuția)