Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Temei legal cerere de urgentare a redactarii sentintei
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Temei legal cerere de urgentare a redactarii sentintei

Buna ziua,

Am si eu o problema care ma macina. Astept de mult timp redactarea unei sentinte si ma gandeam sa fac o cerere de urgentare a redactarii, dar nu stiu cum sa o intemeiez in drept. Am cautat in C pR. Civ de am innebunit si nu am gasit un articol care sa faca referire la asa ceva. Ma puteti ajuta?

THKS
Bine ca s-a rezolvat.
In afara de a depune cereri trebuie sa faci si presiuni.
In afara de art 264 alin 1 c.pr.civ. se mai pot invoca si alte texte de lege.