Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... radiere auto
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

radiere auto

cum pot radia o masina ca sa nu mai platesc impozit daca acum 7 ani am vandut-o unuia si nu am facut nici un act de vanzare nici macar o chitanta de mana. am copie dupa pasaportului urma sa vina sa facem un act dar nu a maivenit. pot face vreo actiune prin instanta?
va prezentati la un birou notarial si dati o declaratie in forma autentica in care spuneti ca ati vandut autoturismul catre numitul XXX la data de XX fara a incheia acte de vanzare cumparare in forma scrisa. depuneti declaratia la primarie si va radiati autoturismul din rolul fiscal