Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... girant
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

girant

acum cinci ani am girat pe cineva la o banca . nu am proprietati pe numele meu sunt pensionara ce se intimpla daca persoana nu-si achita creditul? se atinge de pensia mea?
nu puteti renunta la calitatea de girant decat cu acordul creditorului si daca debitorul are cu cine sa va inlocuiasca .
daca sunteti casatorita cu debitorul si banii i-ati folosit in comun, in cadrul partajului sotul poate cere sa platiti si dvs acest credit