Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale import mobila turcia
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

import mobila turcia

buna ziua
vreau sa fac un import din turcia de mobila si vreau sa stiu daca trebuie sa fac un contract obligatoriu cu firma respectiva si daca are o valoare juridica acest contract si daca pot fi trasi la raspundere in caz de plata de catre beneficiar si nelivrare de catre furnizor.
se poate face plata conform facturii proforme?
este legal?sa vina cu factura fiscala la livrare?

va rog frumos imi raspunde cineva?e foarte important pt mine