Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... taxe apel
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

taxe apel

cat costa tmbru si cheltuieli pt a face un apel?
Taxa de timbru pentru apel este jumatate din taxa platita la judecarea in prima instanta. Timbrul judiciar este de 0,15 lei sau daca este un litigiu patrimonial, in functie de valoare.
1/2 din taxa platita la fond