Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... SRL- obligatii fiscale
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

SRL- obligatii fiscale

Ce se plateste la un SRL daca nu ai tva si nu ai angajati.
impozit pe venit,cas la venitul brut.
vioreljo a scris:

Ce se plateste la un SRL daca nu ai tva si nu ai angajati.

Impozit pe profit, determinat prin aplicarea cotei de 16% asupra profitului impozabil.
Impozitul se plateste trimestrial: 25.04., 25.07., 25.10., 25.02.anul urmator (sau dupa caz 25.04. anul urmator).
Completez cu ce a zis @fat frumos - impozit pe dividende la sfarsitul anului de 16 % din suma rezultata.