Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna! Vrem sa vindem imobilul dar nu am dezbatut ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna! Vrem sa vindem imobilul dar nu am dezbatut mostenirea

Sotul meu a decedat in urma cu 8 ani.Am ramas cu 4 copii majori si nu am facut succesiunea la casa deloc.Acum as dori sa vand aceasta casa, iar intrebarea mea este daca si copii trebuie sa semneze ca sunt de acrd cu vanzarea?! Mentionez ca actul casei este pe numele meu si al decedatului. Va multumesc!
Deoarece in contract figureaza si sotul decedat, trebuie mai inainte sa faceti succesiunea si apoi sa vindeti cu conditia sa fiti cu totii de acord asupra acestui lucru.