Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Consum mare de energie electrica
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Consum mare de energie electrica

am o intrebare

mie mi se pare mult 230 kw consum energie electrica pe o scara timp de 2 luni.

nu avem decat interfonul ,la fiecare apel din interfon lumina se aprinde timp de 4 minute

sunt 4 nivele pe scara fiecare avand cate 1 bec 60 w

oare sa fie un furt de energie de undeva?

poate ca exagerez , dar totusi cu cine am mai discutat dintre administratori,
nu platesc lumina mai mult de 30-40 lei pe o scara.

datorita acestui consum se 230 kw, ne montam senzori de lumina pe paliere .

cat platiti DV. LUMINA PE O SCARA DE EXEMPLU?

MULTUMESC FRUMOS.:(
Noi primim factura de energie electrica din 2 in 2 luni, dar pe lista de plata aproximam si in luna cand nu primi factura.
Oricum in medie se plateste intre 3 si 6 lei de persoana pe luna, iar pe scara intre 250 si 350 lei/luna.
am si eu probleme cu consumul mare de curent luna trecuta am avut 400kw si luna asta am depasit 750kw asa dintro data. pe langa lunile trecute cand aveam 200kw 300kw maxim ce pate consuma atata.un tv ,un pc ,un boiler electric,o lada frigiderul si masina de spalat de 2.3 ori pe saptamana
Va referiti la consumul de curent din apartamentul dv.?