avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 759 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Cum stampilez declaratia 392? ,sunt PFA si nu am ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Cum stampilez declaratia 392? ,sunt PFA si nu am stampila.

Sunt PFA din 10.2010,norma de venit,neplatitor de TVA,servicii cosmetice.Am inteles ca trebuie sa depun 392B,dar ce sa trec daca nu am tinut nici o evidenta si nu am casa de marcat?Am depus in decembrie decl 220 si am platit impozit pe baza deciziei. Din cate stiu nu mai trebuie sa depun si decl 200 pana in mai dearece sun la norma de venit. Daca depun 392 pe 0 are ceva???Ce ma sfatuiti?
Cel mai recent răspuns: George David , Contabil 13:50, 20 Februarie 2011
Instructiunile de completare ale D200 prevad: ,,Nu au obligația depunerii declarației persoanele fizice care, în anul de raportare, au realizat venituri din activități independente impuse pe bază de norme de venit, cu excepția persoanelor care au depus declarațiile de venit estimativ în luna decembrie şi pentru care nu sau
stabilit plăți anticipate, conform legii,,.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratia 200/220 danielandrei danielandrei Buna ziua, am un pfa caen 6202(consultant in tehn informatiei), pe norma de venit? Trebuie sa depun 200 sau 220? (vezi toată discuția)
Obligativitate depunere formular 220 Paula Tudor Paula Tudor Buna ziua! Este obligatorie depunerea formularului 220 pentru o societate care in trimestrele 2, 3 si 4 ale anului precedent a depus declaratii 0 si pentru ... (vezi toată discuția)
Depunere declaratii pfa traducator sonia1978 sonia1978 Buna ziua, Sunt traducator PFA, inregistrat la Adm. Financiara, in sistem real, neplatitor de TVA. Anul trecut in luna ianuarie am depus la Adm. Financiara ... (vezi toată discuția)