Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Punctajul suplimentar pentru activitatea lucrata in ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Punctajul suplimentar pentru activitatea lucrata in grupa I de munca

Buna ziua ,va rog sa-mi spune-ti si mie daca sunt pensionat limita de varsta Gr.1,beneficiez de marirea pe care a anuntat-o Guvernul ca se aplica incepand cu Ian.2011.Eu am primit fluturasul si nu s-a modificat nimic.,sau trebuie sa mai astept.
Scuze, aveti dreptate mai era un punct la pct.(F)pe care l-am omis,si acesta este conform Leg.19/2000 de 32 ani si 6 luni
Stagiul complet de cotizare este in regula,dar la punctul(G) se face referire la numar de puncte conf.O.U.G.209/2008 ?
la pct .G scrie nr.puncte realizate24.83039 : conform OUG209/2008 (1) 7.13053 (2) punctaj mediu anual 0.98341 din care maj.OUG 209/2008 =0.21940,valoare punct pensie 732.00
Asa cum spuneam intr-o postare anterioara nu beneficiati de aceasta majorare,intru-cat vi s-a aplicat O.U.G.209/2008 la iesirea la pensie.Punctajul suplimentar 0,21940 acordat de O.U.G.209/2008 reprezinrta acesta majorare.
Multumesc pentru raspuns ! si eu care speram.........?