Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Punctajul suplimentar pentru activitatea lucrata in ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Punctajul suplimentar pentru activitatea lucrata in grupa de munca

Sant nascut pe 29.01.1948 si am iesit la pensie pt. LIMITA DE VARSTA pe
data de 29.05.2008 .
Am in grupa 2, comform decizie pensionare 19 ani 4 luni 22 zile .( intre 1975-1992)

La pct.F stagiu complect de cotizare 33 ani si 8 luni
La pct. G OUG 100/2008 ............. 0,03527
Cand am primit pensia in luna feb.2011 , nu am primit insa sporul de 25% , prevazut in noua lege ?
NU AM DREPTUL LA ACEST SPOR SAU TREBUIE SA MAI ASTEPT ?
Il primiti dupa data de 23-26 februarie, asa il primesc toate persoanele care au iesit la pensie dupa 1 aprilie 2001.
Multumesc
Daca nu primiti banii in doua saptamani, adresati-va cu o cerere casei teritoriale de pensii. Dupa efectuarea platilor se mai verifica o data dosarele, dar este mai sigur sa le scrieti dvs.