Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale impozit locuinta
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

impozit locuinta

Am facut succesiune dupa moartea tatului in anul 1996 iar mama a renuntat in favoarea mea fiind unicul mostenitor.Impozitul pe locuinta l-a platit tot mama ea locuind in continuare acolo. Trebuia sa ma declar la primarie pt. plata impozituluipe numele meu?
mai putin conteaza cine plateste impozitul. important e sa faceti rolul pe numele dvs la casa.
probleme este ca mama este urmas de veteran de razboi si este scutita de impozit