avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1834 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale impozit locuinta
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

impozit locuinta

Am facut succesiune dupa moartea tatului in anul 1996 iar mama a renuntat in favoarea mea fiind unicul mostenitor.Impozitul pe locuinta l-a platit tot mama ea locuind in continuare acolo. Trebuia sa ma declar la primarie pt. plata impozituluipe numele meu?
Cel mai recent răspuns: gena24 , utilizator 19:12, 20 Februarie 2011
mai putin conteaza cine plateste impozitul. important e sa faceti rolul pe numele dvs la casa.
probleme este ca mama este urmas de veteran de razboi si este scutita de impozit

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Succesiune oli77 oli77 Daca deschid succesiune, eu trebuie sa platesc toate cheltuielile? Daca nu este platit impozitul pe apartament de doi ani se poate face succesiunea sau trebuie ... (vezi toată discuția)
Vaduva de veteran de razboi, scutire impozit bloc3c bloc3c In situatia in care mama nu a facut succesiune dupa tata referitor la un teren unde tata are titlu de proprietate, va rog sa ma lamuriti si pe mine cum mai ... (vezi toată discuția)
Scutire de impozit pe locuinta neri neri Buna ziua, Mama mea, este urmasa de veteran de razboi in afara serviciului ordonat (IOVR),doresc sa stiu daca are dreptul la scutire de impozit pe ... (vezi toată discuția)