Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Unde se depun concediile medicale?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Unde se depun concediile medicale?

buna ziua,
unde se depun concediile medicale incepand cu 01.01.2011?
multumesc.
Toata lumea se intreaba asta.
Din cate stiu eu, daca ai de recuperat de la sanatate in urma medicalului, il depui la casa de sanatate impreuna cu dosarul de recuperare, daca nu ai de recuperat, ramane la societate.
se depune la casa de sanatate impreuna cu copie dupa declaratia 112 depusa initial la administratie
ELLAO a scris:

se depune la casa de sanatate impreuna cu copie dupa declaratia 112 depusa initial la administratie

De unde aveti acesta informatie?
Eu am sunat la CASS-Ilfov si mi s-a spus sa aduc concediile medicale + lista cu salariatii care au beneficiat de aceste concedii:( din pacate nu stiu ce tb sa cuprinda aceasta lista, doamna de la CASS a fost scumpa la vorba:(
stie cineva ce trebuie sa contina dosarul de recuperare?
exista vreo cerere tip?
in cat timp de depun concediile la casa de sanatate? adica cele pe ian pana cand trebuie depuse?
multumesc.