avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 844 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Unde se depun concediile medicale?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Unde se depun concediile medicale?

buna ziua,
unde se depun concediile medicale incepand cu 01.01.2011?
multumesc.
Cel mai recent răspuns: larisaalina , utilizator 10:38, 27 Februarie 2011
Toata lumea se intreaba asta.
Din cate stiu eu, daca ai de recuperat de la sanatate in urma medicalului, il depui la casa de sanatate impreuna cu dosarul de recuperare, daca nu ai de recuperat, ramane la societate.
se depune la casa de sanatate impreuna cu copie dupa declaratia 112 depusa initial la administratie
ELLAO a scris:

se depune la casa de sanatate impreuna cu copie dupa declaratia 112 depusa initial la administratie


De unde aveti acesta informatie?
Eu am sunat la CASS-Ilfov si mi s-a spus sa aduc concediile medicale + lista cu salariatii care au beneficiat de aceste concedii:( din pacate nu stiu ce tb sa cuprinda aceasta lista, doamna de la CASS a fost scumpa la vorba:(
stie cineva ce trebuie sa contina dosarul de recuperare?
exista vreo cerere tip?
in cat timp de depun concediile la casa de sanatate? adica cele pe ian pana cand trebuie depuse?
multumesc.

Alte discuții în legătură

Recuperare bani de la casa de sanatate nicoleta_blu nicoleta_blu Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti care sunt pasii de urmat pentru a recupera banii platiti angajatilor in perioadele de concediu medical de la casa de ... (vezi toată discuția)
Ce facem cu medicalele,formularul roz????? suciugeorgeta suciugeorgeta Stie cineva ce facem cu certif. medicale din ianuarie 2011??se mai depun la sanatate?mai trebuie depus ceva odata cu ele? (vezi toată discuția)
State de plata ianuarie 2011 simona.elisa simona.elisa Buna ziua, am 2 intrebari daca se poate sa ma ajutati: 1. Statele de plata pentru ian. 2011- se depun electronic din cate am inteles. Trebuie sa luam o alta ... (vezi toată discuția)