Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Cum aflu dacã am interdicþie în Germania?
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Cum aflu dacã am interdicþie în Germania?

Am fost prins in germania ca am furat dintr-un magazin obiecte in valoare totala de 12 Euro . Am fost luat la politie , mi sa-u facut poze , amprente si mi sa dat drumul. Cand am plecat din sectia de politia am intrebat un politist daca trebuie sa parasesc Germania si el mi-a zis ca am 24 h la dispozitie pentru a pleca. Cum pot sa aflu daca am interdictie in Germania . Specific ca nu am primit nici un act o chitanta nimic .. nici macar o amenda de la politia din Germania .. Va rog sa ma ajutati sa aflu daca am interdictie in Germania. Multumesc anticipat .
Conditiile de intrare în Germania sunt cele prevazute de sistemul de reglementari care guverneaza admisia în spatiul Schengen.
Interdictia de intrare in spatiul Schengen poate fi verificata de autoritatile de frontiera prin consultarea Sistemului Informatic Schengen.