Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Un prieten a furat din magazine in Germania .l-au dus ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Un prieten a furat din magazine in Germania .l-au dus la sectie ...

Buna ziua .Un prieten a furat din magazine in germania .lau dus la sectie iau facut poze amprente .si dupa ia dat drumu dupa a parasit germanai si timp de 2 ani nu ia venit nmic in tara .se poate sa pateasca ceva daca se reintoarece in germania ?
Sorin9940, utilizator
Va primi foarte probabil.o.amenda pe.care va trebui sa o.achite daca mai merge în Germania.
Politia germana arestează persoanele.care nu achita amenda.
Poate apela la.avocat roman sau german daca vrea sa mai meargă în Germania ca sa stie situatia juridica și sa nu se trezească după gratii.

Daca era un prejudiciu mai mare îl arestau.
S-au înăsprit conditiile și tratamentul juridic din Germania după atâtea fapte de furt comise de români în atâția ani de zile.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat