avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1623 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii declaratie 112 la intreprinderi individuale
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

declaratie 112 la intreprinderi individuale

Buna. Am o mica nelamurire. Am o intreprindere individuala unde am 2 salariati. Pana acum am depus declaratia 100 si 102 pe trimestru (la trei luni) si atunci am platit si contributiile. Acum declaratia 112 la intreprinderi individuale trebuie sa depun lunar sau la trei luni? Plata contributiilor trebuie platita lunar sau la trei luni?
Ultima modificare: Luni, 21 Februarie 2011
sub_bass2002, utilizator
Cel mai recent răspuns: Monica Miron , Consultant fiscal 19:44, 21 Februarie 2011
daca in vectorul fiscal aveti perioada trimestriala atunci tot la 3 luni depuneti, daca nu aveti modificari de trecere la perioada lunara a contributilor de natura salariala;

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratie privind optiunea pentru depunerea lunara jonny_6 jonny_6 Daca in 2012 am depus [b]lunar[/b] declaratia 112 (si am achitat lunar contributiile la stat) pentru o societate comerciala , iar la finele anului 2012 ... (vezi toată discuția)
Angajatori cu 2 salariati (conventii ) sanda65 sanda65 In anu 2011 s-a trecut la plata impozitului si taxele sociale trimestrial pentru angajatori cu pana la 2 angajati, tot asa si declaratia 112. Asa am procedat ... (vezi toată discuția)
Tva trimestrial, achizitie intracomunitara felisana felisana Am o firma de tranport marfa cu cifra de afaceri in jur de 40000 euro, care depune tva trimestrial. In data de 2 februarie a achizitionat o piesa din Germania ... (vezi toată discuția)