Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii declaratie 112 la intreprinderi individuale
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

declaratie 112 la intreprinderi individuale

Buna. Am o mica nelamurire. Am o intreprindere individuala unde am 2 salariati. Pana acum am depus declaratia 100 si 102 pe trimestru (la trei luni) si atunci am platit si contributiile. Acum declaratia 112 la intreprinderi individuale trebuie sa depun lunar sau la trei luni? Plata contributiilor trebuie platita lunar sau la trei luni?
sub_bass2002, utilizator
daca in vectorul fiscal aveti perioada trimestriala atunci tot la 3 luni depuneti, daca nu aveti modificari de trecere la perioada lunara a contributilor de natura salariala;