Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Abandon de familie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Abandon de familie

As putea sa fac o plangere de abandon de familie,in plus el este cercetat de politie sub aspectul savarsirii infractiunii de detinere de arme neletale,Deoarece face parte din clanul Beinur Nureidin,ce ma sfatuiti sa fac ,intai sa fac o plangere pentru abandon de familie si apoi sa fac cerere pentru divort?

Multumesc pentru sfaturi.El nu are carte de munca,si cei 700 de ron sunt din salariul tatalui plus 400 ron alocatia celor 2 copii,el pe unde muncea doar ca soferi pentru nustiu cine,si nu lucreaza cu carte de munca,partaj nu avem cum sa facem pentru ca eu locuesc la mama el la mama lui si nu avem nimic cumparat de cand suntem casatoriti,si sper sa se termine divortu mai repede