avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1969 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Trecerea de la pensie de invaliditate la pensie pentru ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Trecerea de la pensie de invaliditate la pensie pentru limita de varsta

am total stagiu de cotizare de 43 ani 10 luni 16 zile,din aprilie 2008 sant in pensie de boala gr.3 ,as dori sa stiu cu ce procent sant penalizat din totalul pensiei de limita de varsta.Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Gabriela Pintea , Consilier juridic 22:08, 24 Februarie 2011
Cu multa placere, n-ati deranjat pe nimeni. :) Urmariti forumul sau reveniti cu o intrebare tot in acest topic.
O seara buna!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Data pensionare limita de varsta seneca399 seneca399 Sunt nascut in mai 1961,am 31 ani vechime in munca din care 9 ani in grupa a II-a.de munca Incepand cu 1 martie 2013 sunt pensionar invaliditate gr.III. La ce ... (vezi toată discuția)
Buna ziua as dori niste lamuriri cu privire de la trecerea de ... mona m mona m Buna ziua as dori niste lamuriri cu privire de la trecerea de la pensia de boala la cea de limita de varsta, varsta 48 ani vechime in munca 5 ani din 2008 ... (vezi toată discuția)
Pensie, sunt barbat cornel10 cornel10 sant barbat ,am 61 ani sant an pensie de handicap gr 2 am lucrat 30 , 4 luni. 19,8 ani an grupa 2 .diferenta pana la 30,4 conditii normale . cand am drept ... (vezi toată discuția)