Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... accesare fonduri europene
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

accesare fonduri europene

Buna ziua

Vreau sa accesez fonduri europene nerambursabile si as avea o intrebare:
cum este mai bine: sa infiintez o societate noua sau sa achizitionez o societate cu o situatie buna (fara datorii). Are vreo influenta in privinta obtinerii fondurilor acest lucru?

Va multumesc
Sunt programe unde veti primi punctaj superior daca demarati o activitate pe o firma noua, dar in acelasi timp sunt alte programe care nu finanteaza startup-urile. In concluzie, este important programul prin care doriti sa accesari fonduri nerambursabile, pentru a vedea conditiile de eligibilitate si punctajul pe care ati putea sa-l obtineti/pierdeti in etapa de evaluare si selectie a propunerii de proiect.